Mezun Buluşmaları Etkinliği Düzenlendi


Etkinliğe; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Oğuzhan Göktolga ve Doç. Dr. Murat Sezik, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selahaddin Bakan, Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, Mezunlar Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hacer Ünver, Sosyal Etkinlik Komisyon Başkanı Öğr. Gör. Talip Çelik ve öğrenciler katıldı.

İnönü Üniversitesi mezunu Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, mesleki tecrübelerini ve anılarını ve mezun olduktan sonra mesleğe giriş sürecini anlattı. Savar, bu süreçte neler yapılması gerektiğine değinerek şunları söyledi:

“Mezun olduktan sonraki süreci yönetebilecek, sürdürebilecek bir desteğinizin olması gerekiyor. Öncelikle kendinize güvenmeniz gerekir. İstedikten sonra her şeyi yapabilirsiniz. Kazananların sizden hiçbir farkı yoktur. Sınavda yapmış olduğu net dışında. İnönü Üniversitesi mezunu çok fazla bürokrat var.”

Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrencilerin mezun olduktan sonraki sürece dair soruları hakkında Savar, yılmadan çalışarak, emek sarf ederek başarıyı yakalamanın zor olmadığını belirterek öğrencilere tavsiyeler verdi.

Etkinlik, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.